Volcano dla najmłodszych

 

Chociaż wakacje powolutku chylą się ku końcowi, my jeszcze maksymalnie wykorzystujemy ciepłe dni! Lato to czas na odpoczynek, ale czym byłby on bez bliskich nam ludzi? Uwielbiamy aktywność i ruch na świeżym powietrzu, zachęcamy do tego również innych, a także ochoczo reagujemy na propozycje współpracy z osobami, które czują klimat #Allconditionscomfort! Zobaczcie, jak pielęgnujemy nasze przyjaźnie :)

 

Grupa Dziecięce Grafitti na XVI Festiwalu Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych

 

 

Dla zaprzyjaźnionej grupy Dziecięce Grafitti, która wzięła udział w tegorocznym Festiwalu Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych, przygotowaliśmy m.in. zestaw koszulek polo. Cieszy nas, że zapewniały wygodę i pozwoliły na nieskrępowaną zabawę. Fajnie, że możemy w takich działaniach uczestniczyć! 

 

 

Głównym przesłaniem całego festiwalu o charakterze ogólnopolskim jest pokazanie, że osoby niepełnosprawne także mogą czerpać radość z obcowania z żywiołem oraz korzystać z dobroci natury. Udało się? A jakże! Zabawa podczas zajęć na wodzie była nie tylko przednia, ale i owocna. Poniżej zamieszczamy krótkie podsumowanie oraz fotorelacje z obu edycji. 

 

XVI Festiwal, który odbył się w dniach 04 – 06.08.2020 r.

Regaty - Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego - wieńczące XVI Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych zakończyły się dla naszej grupy ogromnym sukcesem :) Członkowie Dziecięcego Graffiti zajęli pierwsze miejsce w kategorii Sasanka oraz drugie miejsce w kategorii Dezeta.

 

XVII Festiwal, który odbył się w dniach 29.06 – 12.07.2021 r.

XVII edycję Festiwalu grupa Dziecięce Graffiti również zakończyła z sukcesami zdobywając: drugie miejsce w kategorii – Tango oraz drugie miejsce w kategorii – Dezeta. 
 
 
 
Dodatkowo kilku uczestników grupy po zdanych egzaminach pozyskało patenty Żeglarza Jachtowego, Sternika Motorowodnego ora licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających służących do uprawiania sportu lub rekreacji.
 

 

 

Mówią, że czerwony to kolor prędkości! :) No i szybko udało się dotrzeć do mety! :)

 

Tyyle pracy, tyyle radości!

Brawa dla organizatorów oraz profesjonalnie przygotowanej kadry, która od wielu lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi! Uczestnikom gratulujemy!
 

Wakacje z wychowankami Domu dla dzieci „Alicja” 

Janusz Korczak mawiał, że kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. A my uwielbiamy się do tego przyczyniać, spędzając czas z najmłodszymi. Dziś chcemy pokazać Wam, jak bawiliśmy się w te wakacje z wychowankami Domu dla dzieci "Alicja", na tygodniowym turnusie w miejscowości Charzykowy :)

 

 

To nie pierwszy raz, kiedy angażujemy się w pracę z tą grupą dzieciaków. Nasz Prezes dba o tę relację, często spotykając się z wychowankami z "Alicji" i zachęcając ich do aktywnego poznawania świata. Podczas tych wakacji robił wszystko, aby zaszczepić w nich miłość do... sportów wodnych :) Wyścigi kajakowe, rejsy żaglówką i motorówką to tylko niektóre atrakcje, przygotowane wspólnie z opiekunami tej 13-osobowej grupy.

 

 

Podobało się? Spójrzcie na zdjęcia i szczere uśmiechy- mówią same za siebie. :)

 

Te dwa wydarzenia zapisały się w naszej pamięci szczególnie. Dzieciaki zawsze nas zaskakują. Ich determinacja w dążeniu do perfekcji, sportowy duch, zew rywalizacji podczas przeróżnych gier, ale przede wszystkim sposób przeżywania chwil to coś, co zanotowaliśmy sobie głęboko w sercu z zamiarem przypominania sobie w różnych momentach "dorosłego" życia. Bo przecież od dzieci również wiele się można nauczyć! Ta obustronna relacja daje nam ogromną siłę! :)