Posadź z nami "Las na zawsze"

 

Dbajmy o planetę. Wspólnie.

Kupując koszulkę z linii EKO, posadzisz z nami 1m2 lasu!

 

 

Szanuj, co kochasz

To hasło, które powtarzamy sobie w ekipie Volcano niemal każdego dnia! Dla nas odpowiedzialność w modzie, to nie tylko chwilowy trend, ale zadanie, misja, która nigdy się nie kończy. Dlatego, gdy tylko usłyszeliśmy o działaniach fundacji "Las na zawsze", od razu postanowiliśmy zrobić z nimi wielkie rzeczy! Wielkie, bo inicjatywa tworzenia lasów jest wielka! Z małych sadzonek wyrosną ogromne rośliny, które będą chronić naszą planetę. 

 

Czy wiesz, że...

Lasy to świetne, a zarazem jedne z najprostszych narzędzi, pozwalających na  ograniczanie zmian klimatycznych. Drzewa oczyszczają powietrze ze smogu, drzewa to dom dla wielu gatunków zwierząt, drzewa to bioróżnorodność - coś, czego nasz świat teraz bardzo potrzebuje…

 

 

Wspólnie sadzimy las - jak to działa?

Chodzi o to, że zrobimy razem coś dobrego dla naszej planety. Wspólnie posadzimy las w Borach Tucholskich! Ty wybierasz i kupujesz dowolną koszulkę/koszulki z linii EKO, a my przekazujemy 5 zł ze sprzedaży każdej sztuki na zalesianie. Współpracujemy z fundacją "Las na zawsze", która zajmuje się kwestią formalną i techniczną inicjatywy. Posadzimy drzewa na terenie pięknej kaszubskiej wsi - Męcikał.

Czy wiesz, że kupując jedną koszulkę EKO posadzisz razem z nami 1m2 lasu?

 

 

Koszulki, które “coś” znaczą

Spójrz na te T-shirty. Nie tylko nadruki, ale i towarzyszące im hasła skłaniają do refleksji. Chcieliśmy by koszulki z linii EKO zwracały uwagę na problemy ekologiczne. Projekty mają uzmysłowić nam, że przyszłość planety jest w naszych rękach. Przypominają nam o obowiązku dbania o naturę, gatunki zagrożone, zwracają uwagę na temat zaśmiecania środowiska.  

Ponadto T-shirty z tej linii uszyte są z ekologicznego materiału - bawełny organicznej. Jej uprawa odbywa się w specjalnych warunkach. Gleba przez co najmniej 3 lata nie może przyjmować żadnych środków chemicznych. Stosuje się tu tylko organiczne substancje, wstęp wzbroniony mają sztuczne nawozy czy pestycydy. Również zbiór odbywa się ręcznie. Wszystko to sprawia, że bawełna organiczna jest przyjazna nie tylko planecie, ale i skórze człowieka. 

 

 

Dlaczego "Las na zawsze"?

"Dla mnie Las na zawsze to jest prezent dla tych pokoleń, których nigdy nie spotkam" - tak o inicjatywie sadzenia lasów mówi Michał Paca, jeden z przedstawicieli fundacji “Las na zawsze”. 

Co oznacza sformułowanie "Las na zawsze"? Fundacja dokłada wszelkich starań, aby drzewa i teren, na którym urosną, były zabezpieczone formalnie. Chodzi o to, aby las rósł w danym miejscu już ZAWSZE, by niemożliwe stało się wycięcie go w przyszłości. Lasy powstają na terenach już częściowo skolonizowanych przez drzewa. Wybór sadzonek podyktowany jest przez naturę, co oznacza, że są to gatunki, które mają największe szanse na przetrwanie w danym miejscu. Wiedząc o tym, że w naszym klimacie coraz częściej występują okresy suszy, fundacja stawia szczególnie na gatunki liściaste, odporne na takie trudne warunki.

 

Kup i posadź z nami las! :) To wielki ukłon dla Ziemi i przyszłych pokoleń!

Przejdź do kategorii koszulki EKO

 

Poznaj tematykę koszulek EKO 

 

Zobacz, jak sadziliśmy "Las na zawsze" w Męcikale!