#allconditionscomfort i męskie wyprawy. Dobrze dobrane ubranie, to klucz do udanej przygody. Zapraszamy na weekendowy wypad w Tatry.

Męskie wyprawy w góry - przygotuj odzież na każde warunki!

Grupa przyjaciół, których połączyła pasja do gór, plecaki i ubrania przygotowane na każde warunki oraz widoki zapierające dech w piersiach - tak zaczynają się najlepsze historie. Historie, które lubimy, wspieramy i do których gorąco zachęcamy. Historie dla których chcemy projektować ubrania.

Dziś zapraszamy Was na męską wyprawę w Tatry.

Nasi bohaterowie, to:

Łukasz – przewodnik, pasjonat gór, zawodowo pochłonięty przez motoryzację. Już od ponad 10 lat zdobywa boso góry i szlaki. Od 4 lat związany jest z Volcano – wyprawa boso na Islandię i na Eiger.

Jurek – przyjaciel Łukasza i partner podczas wielu wypraw, wsparcie w bosych podróżach.

Sławek – góry to jego odskocznia od codzienności związanej z pracą w automatyzacji przemysłu i dwójki małych dzieci. Z Łukaszem znają się od 2015 roku, gdzie poznali się podczas realizacji odcinka na Xtreme Poland. Z Jurkiem znają się od 2019 r., gdy całą trójką wyjechali na Islandię.

Cała grupa, pod nazwą @kraina.lodu.boso, od lat realizuje wyprawy boso, w szczególności po terenach górskich. Odzież Volcano kolejny raz towarzyszyła im na takiej wyprawie. Efektem są niezapomniane przygody oraz zdjęcia i widoki, który zostaną z nami na dłużej.

Spis treści

  1. Dlaczego ubrania Volcano są najlepsze na męskie wyprawy?
  2. Tatry w męskim stylu
  3. Odpowiednia odzież na wyprawie. Klucz do sukcesu i przygody

  Dlaczego ubrania Volcano są najlepsze na męskie wyprawy?

  Dlaczego Łukasz, Jurek i Sławek po raz kolejny zdecydowali się na współpracę z Volcano i wybrali dla siebie ubrania z kolekcji jesień - zima 23? Oddajmy głos samym zainteresowanym:

  Łukasz: “Z Volcano współpracowaliśmy już kilkukrotnie. Zaczęło się od Islandii w 2019 roku i nie wyobrażamy sobie innego partnera. Rewelacyjna oferta, którą mają pokrywa całe nasze potrzeby. Od ujemnych temperatur (ciepłe bluzy, zimowe kurtki) aż po palące słońce i gorączki (krótkie spodenki, t-shirty). Najlepszą okazję jaką mieliśmy, aby przetestować ich produkty to wypad na Islandię. Kto miał okazję być, ten wie jak pogoda na Islandii jest zmienna: od palącego słońca, poprzez bardzo silny wiatr oraz opady śniegu i deszczu. Z perspektywy tych warunków, najbardziej docenialiśmy zimowe kurtki oraz przede wszystkim softshelle, które na tak wietrzną i deszczową pogodę sprawdziły się perfekcyjnie. Przy standardowych warunkach, najczęściej ubieraliśmy zapinane bluzy z kapturem, które są bardzo przyjemne i przede wszystkim wygodne. A do tego ?? spodnie bojówki. Bo na takiej wyprawie chodzi oczywiście o komfort, ale również o praktyczność (boczne, duże kieszenie). Jeśli chodzi o kolejne wyprawy na Eiger czy w Tatry, to już nie mieliśmy wątpliwości, że Volcano się na nich sprawdzi. Zestawy, które otrzymaliśmy od Volcano zapewniały nam pełen komfort, niezależnie od pogody. Tak również było podczas tej wyprawy, gdzie w dzień mieliśmy 25 stopni, natomiast na Rysach wieczorem było 6 stopni. Pełen zakres temperaturowy, do którego Volcano dopasowało się perfekcyjnie.”

  Dla nas to najlepszy komplement i rekomendacja. Cieszy nas, że @kraina.lodu.boso potwierdza, że nasza oferta sprawdza się w każdych warunkach. W końcu nasze główne hasło to właśnie #allconditionscomfort. I na tym nam zależy. Abyś mógł skompletować u nas ubrania, które potrzebujesz. Dla tego już teraz zapraszamy Cię nie tylko na tą górską przygodę, ale także do naszego świata i sklepu volcano.pl.

  Tatry w męskim stylu

  Tym razem wybór padł na Tatry. Dla naszych partnerów z Kraina Lodu BOSO była to wyprawa przygotowująca do kolejnego podejścia na Eiger. Celem było również spędzenie czasu w gronie przyjaciół, ale nie tylko. To także wyprawa, która miała na celu poradzenie sobie z własnymi słabościami. Dla Łukasza było to jedno z wielu wyzwań, ale dla Jurka ze względu na wiek to walka z własnymi słabościami. Natomiast Sławomir podczas tego wypadu po raz kolejny walczył z swoim lękiem wysokości. Także nie było to tylko wyprawa, ale też dowód na to, że razem można pokonać każdą przeszkodę!

  Cała trójka wybrała się w Tarty na przedłużony weekend, celem okazały się Rysy i nocleg na szczycie, a że pogoda sprzyjała, to ten cel udało się zrealizować. Trasa na Rysy wiodła z Palenicy przez Czarny Staw. Powrót obejmował Morskie Oko i Dolinę Pięciu Stawów. Tam wyprawa miała się zakończyć. Jednakże, z uwagi na dobą kondycję i świetną pogodę zapadła szybka decyzja, aby wejść na Zawrat (ciężkie plecaki zostały z Jurkiem w schronisku). Stamtąd Panowie spontanicznie postanowili o wypadzie na Orlą Perć z planem zejścia za słynną drabinką. Jak postanowili tak zrobili, Kozią Przełęczą wrócili do schroniska Doliny Pięciu Stawów (słynna Piątka) i po krótkiej przerwie udali się na Palenicę.

         

  Jak całą akcję górską podsumowują główni bohaterowie?

  Łukasz: “Krótki wypad, ale jakże oczyszczający głowę ze stresu i problemów codzienności. A do tego zapierające dech w piersiach widoki, czy to z Orlej Perci czy zachód słońca na Rysach. Tak pięknego zachodu słońca nigdy nie widzieliśmy. Po godzinie 19 na Rysach chmury się zaczęły podnosić i otoczyły cały wierzchołek. Krótko przed zachodem niebo całkowicie się oczyściło, jedynie na horyzoncie było widać kilka chmur, które rozpraszały padające promienie słoneczne.” Sami zresztą zobaczcie. Wszystkie filmiki z Tatr zobaczycie na profilu @kraina.lodu.boso.

  Odpowiednia odzież na wyprawie. Klucz do sukcesu i przygody

  Po obejrzeniu tych zdjęć już chcielibyśmy się spakować i pojechać w góry. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej przygody, a nasze ubrania sprawdziły się na szlaku. Lekkie puchowe kurtki, bluzy z kapturem, cieple czapki, czy spodnie bojówki. Odzież, która się sprawdza i zawsze warto mieć na wypadek spontanicznych czy zaplanowanych przygód. W Volcano wierzymy, że pasja i determinacja, to siły napędowe do wspaniałych przygód. Widzimy to w Was - ludziach, którzy wybierają naszą markę każdego dnia, szukając towarzysza, który zostanie z Wami na dłużej. Podzielcie się swoimi historiami i zainspirujmy się razem do przeżywania ciekawych historii!