Summer Stories: Jak wykorzystać tygodniowy urlop? Kierunek Madera!

Po falach pandemii i obostrzeń jesteśmy wyjątkowo spragnieni dalekich podróży. Teraz jeszcze bardziej cenimy sobie niezależność, często decydując się na samodzielną organizację wyjazdu zamiast zakupu wycieczki z biura podróży. Za wyjazdem na własną rękę przemawiają też argumenty ekonomiczne: w szczycie sezonu klasyczne all inclusive w Turcji, Bułgarii czy Grecji potrafi kosztować krocie! Podróżowanie na własną rękę dla wielu stanowi nie lada wyzwanie i wymaga odpowiedniego przygotowania. W tym z pewnością pomoże relacja podróżników: Moniki i Huberta. Czasem wystarczy impuls, by inspirację zamienić w realny plan, więc rzucamy Wam pomysł na tygodniowy urlop: Madera! 

Spis treści

Spis treści 

  1. Gdzie wybrać się na tydzień urlopu? 
  2. Pogoda na Maderze
  3. Jak spakowac się na tygodniowy urlop?

Gdzie wybrać się na tydzień urlopu? 

Szukasz kierunku na wakacje? Przed Tobą tygodniowy urlop i zastanawiasz się w jaki sposób wykorzystać ten czas? Jeśli zamiast wylegiwać się na leżaku w pełnym skwarze cenisz sobie wypoczynek w ruchu i krajobrazy zapierające dech w piersiach – idealnym wyborem może okazać się Madera – niewielki portugalski archipelag położony na Oceanie Atlantyckim.

Pogoda na Maderze 

Średnia temperatura latem wynosi 24 stopnie Celsjusza, natomiast zimą 19 stopni. Tym samym przez cały rok możemy cieszyć się pogodą doskonałą do wypoczynku. To sprawia, że na Maderę warto lecieć niezależnie od pory roku, a w szczycie sezonu pobyt będzie wyjątkowo przyjemny. Będziecie mogli spokojnie oddać się sprawdzaniu najciekawszych atrakcji Madery. 

Jak spakować się na tygodniowy urlop? 

Jednym z sekretów sprytnego pakowania się jest zabranie tylko tego, czego potrzebujesz naprawdę, a nie na wszelki wypadek. W przypadku Madery jest to nie lada wyzwanie, bo wyspa potrafi zaskoczyć każdego dnia inną pogodą. Zastanów się, co będziesz robić na miejscu.

Na wieczorne wyjścia spakuj sukienkę lub lepszą koszulę.

Planujesz wybrać się na trekking? Szkoda byłoby nie skorzystać z różnorodności szlaków, jakie oferuje Madera. Na pewno przydadzą się Tobie wygodne szorty i bawełniane T-shirty. Na wysokości potrafi zawiać. Koniecznie weź ze sobą bluzę z kapturem czy lekką kurtkę do narzucenia. Przeciwdeszczowa peleryna powinna znaleźć swoje miejsce w walizce, choć w subtropikalnym klimacie naprawdę przyjemnie zmoknąć. :)