męska kolekcja jesienno-zimowa

Projektujemy ubrania Volcano już od 30 lat. Przez ten czas wykrystalizowało się w nas przeświadczenie, że chcemy robić ubrania dla ludzi, którzy cenią sobie przede wszystkim wygodę, jednak nie chcą rezygnować z mody. Dlatego naszą dewizą jest hasło #Allconditionscomfort. Zobaczcie, jak ta idea odzwierciedla się w kolekcji męskiej na jesień i zimę 2021/2022! Nasze ubrania po raz kolejny przetestowała grupa podróżników, zabierając je na prawdziwie "męską" wyprawę, na jeden ze szczytów alpejskich- Eiger. W chłodzie i trudnych warunkach ubrania Volcano sprawdziły się znakomicie!

Wyprawa na Eiger... boso

Ta góra jest jedną z najbardziej znanych w historii alpinizmu ekstremalnego, jednak jednemu z uczestników naszej wyprawy, Łukaszowi Mosakowi, nie wystarczył sam poziom trudności. Pokusił się o to, by wejść na górę po prostu... boso. Niestety pogoda i oblodzone skały uniemożliwiły zdobycie szczytu. Tak czy inaczej, podczas próby zdobycia góry, nasza ekipa zmagała się z niską temperaturą, bliską zeru. To normalne tutaj we wrześniu. Podczas gdy w Polsce rozkoszowaliśmy się piękną pogodą i słońcem, Łukasz Mosak i reszta ekipy wskoczyła w ciepłe bluzy, softshelle i kurtki puchowe.

Kurtka puchowa męska J-EDO

"Jest naprawdę super wygodna" - tak o męskiej kurtce J-EDO wypowiadał się Łukasz. Kurtka nie tylko przykuwa wzrok modnym kolorem, ale jest również funkcjonalna. Wygodne kieszenie zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, zapinane są na zamek, dlatego można było w nich wygodnie przechować potrzebne podczas wyprawy akcesoria. Boczne kieszenie posłużyły z kolei do ogrzewania dłoni.

Na uwagę zasługuje również wypełnienie kurtki, które świetnie sprawdziło się podczas aktywności. To mieszanka włókien bambusowych i poliestrowych. Taka kombinacja zapewnia świetną izolację termiczną, jest lekka i, co ważne, wykazuje szereg właściwości, których nie ma puch naturalny. Kurtki puchowe z wypełnieniem syntetycznym na przykład o wiele szybciej schną, co jest istotne w sytuacji zmiennych warunków pogodowych na szlaku. O tym, czym są kurtki z wypełnieniem bambusowym pisaliśmy więcej w tym artykule: Kurtki puchowe z wypełnieniem bambusowym ‑ czym się wyróżniają?

Męska kurtka puchowa J-KOS

Kurtka J-KOS to kolejny model, który trafił do torby z ekwipunkiem na Eiger. Podobnie, jak poprzednia, ta kurtka ma również funkcjonalne kieszenie, zapinane na zamek. Kurtka J-KOS powstałą w dwóch kolorach - granatowym - z myślą o panach, ceniących klasykę i burgundowym - specjalnie dla tych, którzy lubią się wyróżniać. Kurtka sprawdzi się oczywiście nie tylko w ekstremalnych warunkach, ale podczas zimowego spaceru także :)

Softshell męski F-MERTON

No i przechodzimy teraz do tego elementu ekwipunku, za który najbardziej byli wdzięczni uczestnicy wyprawy. Męskie kurtki typu softshell idealnie wpisały się w taki wyjazd, ratowały ekipę podczas wietrznych chwil. Softshelle mają szereg parametrów technicznych typu: wodoodporność na poziomie 8000 mm/H2O i oddychalność na poziomie 3000 gH2O/m2/24h. W strategocznych miejscach np. przy kapturze czy rękawach zastosowane zostały rzepy i ściągacze, które pozwalają na dopasowanie kurtki do sylwetki, a więc zapobiegają podwiewaniu materiału. Oprócz kaptura, kurtka ma również wygodny zestaw kieszeni, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrzną. Podczas wyprawy uczestnicy docenili szczególnie możliwość zamknięcia kieszeni na zamek - dzięki temu można przechowywać w nich bezpiecznie najpotrzebniejsze przedmioty.

Ubrania idealne na trudne warunki

Chociaż niestety nie udało się osiągnąć celu, jakim było zdobycie góry Eiger na boso, to i tak mamy wielki szacunek dla podjęcia tak ambitnej próby! Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia i, że po raz kolejny udowodniliśmy, że kurtki Volcano i inne ubrania z naszych kolekcji sprawdzają się w trudnych warunkach. :) Są po prostu #Allconditionscomfort - idealne na różne sytuacje.

SPRAWDŹ POZOSTAŁE UBRANIA MĘSKIE Z KOLEKCJI JESIEŃ/ZIMA >