kiedy przypada Black Friday 2021?

To dzień, na który czeka wielu miłośników zakupów. To po prostu święto wyprzedaży! Masa sklepów przygotowuje wtedy atrakcyjne promocje, rabaty. Zastanawiasz się, kiedy jest Black Friday 2021r? Odpowiadamy!Kiedy wypada Black Friday w 2021 roku?

Zasada jest prosta. Co roku Czarny Piątek organizowany jest w ostatni piątek listopada. To cykliczne wydarzenie, przypada tuż po słynnym, amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Tak więc w 2021 Black Friday odbędzie się 26 listopada. My już odliczamy do święta zakupów, a Ty?Co można kupić podczas Black Friday 2021?

Tak naprawdę wszystko. Kosmetyki, książki, gry, meble, ubrania aż po elektronikę. Bardzo wiele sklepów decyduje się na organizację dużych przecen. W e-sklepie Volcano.pl z okazji Black Friday znajdziesz masę ubrań w stylu casual w niskiej cenie. To świetna okazja by rozpocząć kompletowanie prezentów dla bliskich pod choinkę lub upolowanie wymarzonych ubrań w okazyjnych cenach. Zaplanuj już dziś, co kupić taniej w Black Friday!

Pamiętaj jednak, by być ostrożnym. Wiele sklepów sztucznie podwyższa ceny tuż przed Black Friday, aby tego dnia ogłosić maksymalne obniżki. Takie nieetyczne postępowanie sprawia, że zamiast zaoszczędzić, klient po prostu traci. Dlatego najlepiej wcześniej przygotować się do takich zakupów i obserwować ceny wypatrzonych produktów wcześniej.

W Volcano stanowczo sprzeciwiamy się takim praktykom, nie oszukujemy naszych klientów. Nie podnosimy cen, by ostateczny rabat wydawał się większy. Mamy jednak małą uwagę! Nie warto czekać do końca dnia z zakupem. Produkty w promocyjnych cenach znikają z naszych magazynów w szybkim tempie, dlatego, jeśli masz "upatrzony" produkt, po prostu nie zwleka. Przygotuj się do Black Friday 2021 i wcześniej zastanów, co wybrać!Black Friday a Black Week i Black Weekend

Dzień największych wyprzedaży, czyli Black Friday, nie wystarczył wielu sprzedawcom i klientom. By ułatwić robienie zakupów, część sklepów decyduje się na dłuższe akcje promocyjne. Zakupowe szaleństwo trwa w niektórych sklepach cały weekend lub nawet cały tydzień.

Chociaż Black Friday wywodzi się ze sklepów stacjonarnych, to bardzo dobrze przyjęło się również online. Sklepy internetowe również organizują duże wyprzedaże, a w czasach pandemii koronawirusa, wiele osób decydowało się na korzystanie z tego promocyjnego dnia właśnie online. Black Friday to jednak nie jedyne święto promocji online. Zdecydowanie bardziej "internetowym" dniem jest Cyber Monday, który przypada na pierwszy poniedziałek po Czarnym Piątku.Black Friday - skąd określenie?

Zastanawiałeś się kiedyś, skąd pochodzi nazwa Black Friday, określenie Black Week czy Black Weekend? Pochodzenie nazwy Black Friday nie jest do końca jasne. Jest wiele teorii na ten temat. Jedno jest pewne - nazwa i samo święto wyprzedaży zostało zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych. Oto kilka spekulacji na temat pochodzenia nazwy:

  • zwiększony ruch na drodze i konieczność wzmożonej pracy policji

Niektórzy twierdzą, że pierwszy raz określenie Black Friday pojawiło się na ustach pracowników filadelfijskiej policji. Okazuje się, że w tym dniu na ulicach zaobserwowano większy ruch, a policjanci zanotowali większą ilość pracy. Nazwę Black Friday podchwycił właściciel sklepu ze znaczkami Apfelbaum Inc. używając jej po raz pierwszy w reklamie w roku 1966.

  • fala zwolnień z pracy

Kolejna teoria dotyczy masowych zwolnień tuż po Dniu Dziękczynienia. Amerykanie dzwonili do swoich pracodawców, by poinformować, że się rozchorowali. To był sposób na przedłużenie sobie wolnego weekendu. Nazwa Czarny Piątek odnosiła się więc w tym przypadku do fali "zachorowań" w Ameryce.

  • czarny tusz

Nazwa dnia największych okazji zakupowych może wywodzić się także ze sposobu zapisywania zysków w księgach rachunkowych. Kiedyś, gdy wyniki sprzedażowe sklepów zapisywano w księgach, stosowano dwa kolory tuszów. Czerwonym długopisem oznaczane były słabe wyniki, czarnym natomiast dobre. W Black Friday większość sklepów notuje rekordy sprzedaży. Ta teoria wydaje się być najbardziej wiarygodna i związana z samym procesem zakupowym. Przecież bezsprzecznie największe wyprzedaże pojawiające się w sklepach, a zatem zwiększona ilość zakupów przekłada się na większe zyski.

To, skąd wzięła się nazwa Czarny Piątek traktujemy w kategorii ciekawostki. W ostatecznym rozrachunku chodzi przecież o największe wyprzedaże pojawiające się w listopadowy piątek i o to, by oszczędzić.Black Friday 2021

Jeśli w ostatni piątek listopada chcesz upolować okazję, to już dziś sprawdź naszą kategorię Black Friday 2021 w Volcano. Pamiętaj jednak, że nasze zasoby magazynowe są ograniczone, a produkt, na który czekasz może się po prostu wyprzedać tuż przed tegoroczną edycją Black Friday. Trzymamy kciuki, aby Ci się udało!

Przejdź do kategorii Black Friday 2021 Volcano >