Dlaczego warto mieć w swojej szafie bezrękawnik?

Dlaczego warto mieć w swojej szafie bezrękawnik? To pytanie, które zadaje sobie pewnie wiele z Was. Ponieważ produkujemy kurtki i bezrękawniki już od 30 lat, to poniżej postaramy się Wam odpowiedzieć na to pytanie.

Spis treści

    1. Fenomen bezrękawników
    2. Zalety i wady bezrękawników
    3. Na co zwrócić uwagę kupując bezrękawnik damski lub męski
    4. Do czego nosić jesienno - zimową kamizelkę?

    Fenomen bezrękawników

    Czy wiecie, że kamizelka znana jest w Europie od XVII w.? Podobno została spopularyzowana w Anglii za czasów Karola II. Oczekiwał on, że mężczyźni na jego dworze będą się skromniej ubierać. Kobiety zaczęły nosić bezrękawniki pod koniec XVIII w. Oczywiście wyglądały one wtedy zupełnie inaczej i nie były traktowane jako odzież wierzchnia. Jednak na przestrzeni wieków wygląd i zastosowanie bezrękawników ulegał zmianom. Powoli kamizelka zaczęła tracić na znaczeniu jako element stroju wyjściowego/domowego, ale została doceniona jako element wierzchniej odzieży. Ostatnimi czasy bezrękawniki, tak w wersji sportowej, jak i casualowej przeżywają renesans. I wcale się nie dziwimy, bo to bardzo praktyczny i uniwersalny element, tak damskiej, jak i męskiej garderoby. Jeśli należysz jeszcze do osób, które nie są przekonane do tego fenomenu, to poniżej przedstawiamy zalety i nieliczne wady bezrękawników.

    Zalety i wady bezrękawników

    Przede wszystkim bezrękawniki to idealna alternatywa dla kurtek i płaszczy przejściowych. Są lekkie, nie zajmują dużo miejsca, a dzięki temu, że nie mają rękawów, to nie krępują ruchów. Fantastycznie nadają się więc dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Chodzisz po górach, wędrujesz brzegiem fal, a może preferujesz mazurskie jeziora? W każdej z tych opcji znajdzie zastosowanie kamizelka. Możesz ją założyć na bluzę, sweter czy w cieplejsze dni na t-shirt z krótkim rękawem. I możesz śmiało iść do przodu. Co ważne kamizelki są zazwyczaj wyposażone w zapinane kieszenie, które pozwalają na przechowywanie niezbędnych drobiazgów.

    Powyższe nie oznacza jednak, że ten element garderoby mają nosić jedynie osoby aktywnie fizycznie. Na rynku, w tym w Volcano, dostępne są również eleganckie bezrękawniki. Dzięki temu nawet podczas miejskiego wypadu czy w pracy możesz ubierać kamizelkę. Gładkie, połyskliwe kamizelki, z paskiem lub bez z powodzeniem założysz także na sukienkę czy bluzkę i ogrzejesz się podczas mniej aktywnych zajęć. Poniżej znajdziesz nasze propozycje stylizacji do biura z wykorzystaniem bezrękawników.

    Czy w takim razie mają one jakieś wady? Z żalem stwierdzamy, że mają jedną. Kiedy zrobi się naprawdę zimno, to niestety nie wystarczają już, jako jedyna odzież wierzchnia. Wtedy trzeba się przerzucić na zimowe kurtki i płaszcze. Ale.....jeśli lubisz nosić się warstwowo, to zawsze możesz wybrać lżejszą kurtkę i na nią założyć ciepłą, pikowaną kamizelkę, np. nasz bestseller V-IGGY.

    Na co zwrócić uwagę kupując bezrękawnik damski lub męski

    Kupują bezrękawnik weź pod uwagę przede wszystkim do czego jest Ci o potrzebny. Czy ma być elementem outdorowych wypadów czy jednak bardziej jako narzutka do samochodu lub jesienna odzież na działkę? A może traktujesz ją jako element zwykłej garderoby, o czym wspominaliśmy już wcześniej? Jeśli chcesz ją potraktować jako przejściową kurtkę, to zalecamy przede wszystkim cieplejsze, pikowane bezrękawniki. Dlaczego pikowanie jest istotne? Ponieważ utrzymuje wypełnienie na miejscu i zapewnia równomierne rozłożenie ciepła. Poza tym pikowane kamizelki są najmodniejsze.

    Kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, to wypełnienie. Na rynku dostępne są kamizelki damskie i męskie wypełnione puchem naturalnym lub syntetycznym. W Volcano stawiamy na puch syntetyczny oraz włókna bambusowe. Dlaczego? Ponieważ nie chcemy aby przy produkcji naszych ubrań cierpiały zwierzęta.

    Bezrękawnik z syntetycznym czy bambusowym wypełnieniem dobrze chroni ciało przed chłodem, drobną mżawką czy wiatrem, a do tego jest trwały. Poliester nie chłonie tak mocno wody, jak naturalny puch. Poza tym szybko schnie, co jest ważne podczas np. górskiej wędrówki czy spaceru po lesie w deszczowy dzień. Ta sama sytuacja dotyczy włókien bambusowych. Ich higroskopijność jest nawet trzy razy większa niż innych włókien. Kurtka z wypełnieniem sztucznym, nawet gdy zmoknie, będzie nas grzać. Ocieplenie wewnątrz tworzy miękką otulinę, która zatrzymuje ciepło przy ciele.

    Jak już wybierzesz rodzaj wypełnienia, jaki Ci pasuje, to zwróć uwagę na fason. Do wyboru masz bezrękawniki krótkie, długie, dopasowane i oversizowe. Krótkie świetnie sprawdzą się w zestawach sportowych, ale także do pracy. Nie tamują ruchów i współgrają z bluzą, koszulą, itd. Długi bezrękawnik zapewni Ci optymalne ciepło na prawie całej długości ciała oraz pomoże optycznie wyszczuplić sylwetkę. Jeśli będzie zapinany na dwustronny zamek błyskawiczny, to dodatkowo zapewni wygodę poruszania się, ponieważ zamek można dopasować do swoich potrzeb.

    Damskie gładkie bezrękawniki to bardzo praktyczne rozwiązanie w pracy czy podczas jesiennych spotkań w kawiarnianych ogródkach. Można ją nosić zamiast marynarki, kargidana czy jeansowej kurtki. Natomiast osoby, które zaliczają się do zmarzluchów mogą ją także nosić na tzw. cebulkę, jako kolejny element garderoby.

    No i jeszcze bardzo istotne drobiazgi, jak kieszenie i kaptur. Naszym zdaniem najbardziej praktyczne są te bezrękawniki, które mają kieszenie, a najlepiej zapinane kieszenie. Dzięki temu możesz w nich schować komórkę, klucze czy po prostu ogrzać dłonie.

    Kaptur natomiast to już bardzo subiektywna kwestia. Wiemy, że są tacy którzy nie lubią kapturów, bo na przykład utrudniają wiązanie szala. Według nas, to bardzo praktyczny dodatek, który pomaga ochronić głowę, gdy wieje czy pada. Natomiast mając na względzie różne gusta proponujemy w naszej ofercie bezrękawniki z kapturem i bez.

    Do czego nosić jesienno - zimową kamizelkę?

    Na to pytanie w zasadzie odpowiedzieliśmy już wyżej, ale podsumowując - bezrękawniki można nosić do wszystkiego! Wszystko oczywiście zależy od stylu, okoliczności i pogody, ale jeśli chodzi o ten produkt to nie ma ograniczeń.